ניקוי הבית לאחר שיפוץ

ניקוי הבית לאחר שיפוץ

שיפוץ בבית הוא הרפתקה שבסופה ממתין לכם בדרך כלל משהו חדש ורצוי בבית – קיר גבס, נישה לטלוויזיה, תקרה נמוכה או כל עיצוב אחר שאפשר לדמיין; ועם זאת, לא ניתן להגיע אל הסוף ובאמת ליהנות מן הבית בצורתו החדשה מבלי לעבור דרך תלאות הלכלוך והצורך לנקותו.

גם אם מדובר בקבלנים ובפועלים העדינים ביותר שהצלחתם למצוא, הם לא יוכלו להימנע מליצור לכלוך בבית במהלך השיפוץ. לאחר שהתהליך מסתיים והאבק שוקע, בדרך כלל אפשר להבחין לא רק בשכבת האבק עצמה אלא גם בשאריות של צבע, דבק מעורבב בנסורת, מלט  יבש ועוד. את כל אלה יש לנקות, ולעיתים להשקיע בכך לא מעט זמן ומאמץ, או לחלופין להזמין חברה מקצועית שתנקה עבורכם את כל מה שהתלכלך.

בפרט, אחד המקומות הבעייתיים שסובלים במקרה של שיפוץ רחב היקף הוא הסלון: ראשית משום שהוא אחד החדרים המרכזיים ביותר ברוב הבתים בישראל, כך שגם אם השיפוץ לא מתבצע בו-עצמו אזי הוא כמעט תמיד מבוצע בחדר סמוך ולכן מתלכלך גם הוא; ושנית, משום שבסלון בדרך כלל נמצאים פריטי הריהוט הקשים ביותר לניקוי: ספות וכורסאות, כריות, וילונות ועוד.

להתכונן מראש

אחת הדרכים להתמודד עם הניקיון שלאחר השיפוץ היא להתכונן אליו מראש. במידת האפשר, רצוי להרחיק פריטים מסוימים מן החדר בו מתבצע השיפוץ (למשל להעבירם לחדר אחר, מרוחק יותר) או אפילו לגמרי להוציא אותם מן הבית ולהעביר אותם למחסן. כך תוכלו למשל להסיר את הווילונות מן החלונות, לאסוף את הכריות ולאפסן אותם בחדר אחר, וכסאות, הדומים ופריטים קטנים אחרים תוכלו להעביר לאחסון לתקופת השיפוץ.

אם יש פריטים גדולים שקשה לפנות, כגון מערכות ישיבה, הרחיקו אותם מן האיזורים שבהם ידוע כי העבודה תהיה מלכלכת במיוחד, כגון קיר שבו מתבצעים צביעה או קידוח. בנוסף, עטפו אותם היטב ביריעות ניילון, ורצוי אפילו בשתי שכבות או יותר על מנת לוודא פגיעה מינימלית ככל האפשר בריהוט עצמו. בהחלט מומלץ להשקיע בשלב הזה בעיטוף רב שכבתי, משום שתהליך ניקוי ספות מקצועי לאחר השיפוץ עלול להיות מורכב ולדרוש ציוד מיוחד שלא קיים בכל בית אלא רק בחברות מתמחות.

לאחר השיפוץ

אם לא נערכתם מראש, או אם על אף כל ההכנות שלכם בכל זאת נפגעתם מלכלוך, מומלץ שלא לבזבז זמן ומאמץ בניסיון לנקות את הכל בעצמכם אלא ליצור קשר באופן מיידי עם חברת ניקוי מקצועית.

מדוע? משום שרבים מדי חושבים שהם יצליחו לנקות את הלכלוך בעצמם – אבל למצב כזה יש בדרך כלל אחת משתי תוצאות אפשריות: או שנכנעים לאחר זמן מה ומזמינים אנשי מקצוע, או חמור מכך, הבית נראה נקי אבל בפועל מדובר רק בפני השטח, בעוד שבעומק הספה או בין קפלי הווילונות עדיין ממתינים שאריות וחלקיקי אבק. אל תקחו סיכון; צרו קשר עם חברת ניקוי מקצועית שתעזור לכם להגיע מהר יותר לשלב ההנאה מתוצאות השיפוץ.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *